czarne bmw opinie i awarie

BMW: Typowe usterki i awarie – Na jakie wady uważać?

BMW samo o swoich samochodach mówi jako „najlepszych maszynach do jazdy”. Od innych niemieckich luksusowych marek wyróżnia się sportowym i zorientowanym na kierowcę wyglądem. Klasyczne BMW to mocny, poręczny sedan z napędem RWD z manualną skrzynią biegów. BMW dostosowało się jednak do nowoczesnego rynku samochodowego. Z każdym rokiem coraz rzadziej spotykamy manualną skrzynię biegów w tych samochodach.

BMW oferuje całą gamę samochodów typu Crossover/SUV, które określa się mianem „pojazdów sportowych”, aby nikt nie oskarżył BMW o brak użyteczności. Znakiem charakterystycznym (oprócz logo oczywiście) jest warty podziwu, dzielony na dwie części grill. Niektórzy mówią, że ich kształ przypomina kształt nerek.

BMW oznacza Bawarskie Zakłady Samochodowe (Bayerische Motoren Werke). Firma rozpoczęła działalność jako producent silników lotniczych z okresu I wojny światowej. BMW wyprodukowało swój pierwszy samochód dopiero w 1928 roku. Dopiero po drugiej wojnie światowej produkcja samochodów stała się głównym przedmiotem działalności. Od zawsze to nadwozie typu sedan stanowiło luksusową siłę napędową i znak rozpoznawczy BMW.